Dom Antonio Lista OSB was born on 26 June 1936.  He was ordained a priest on 12 July 1960, and he subsequently made his profession of monastic vows on 10 February 1990.  He departed from this life on 22 June 2019.  We ask for a remembrance of his peaceful repose in your continued prayers.

PDF of Dom Antonio Lista OSB obituary (Sublacense Cassinese Congregation)
Website of Abbazia di Santa Scolastica (Subiaco, Italian)